רכב חשמלי סיני – האם משתווה למקבילותיו האירופאיות ואמריקאיות?

רכבים חשמליים הם אחד החידושים שנכנסו לשוק הרכב בשנים האחרונות. רכבים אלה נעים באמצעות שימוש במנוע חשמלי, שמשתמש בסוללה לצורך האנרגיה שבאמצעותה הוא נוסע. לרכבים אלה יש יתרונות רבים וגם מספר חסרונות. בכתבה נסביר בקצרה על רכבים חשמליים, ובנוסף לכך נסקור את איכות הרכבים החשמליים האירופאים והאמריקאים מול רכב חשמלי סיני.  

רכבים חשמליים, יתרונות וחסרונות

מי שרוצה לקנות רכב, במיוחד מי שמעוניין ברכב חדש, עשוי לשקול רכישת רכב חשמלי. רכבים חשמליים שנכנסו לכביש בצורה משמעותית בשנים האחרונות, עושים שימוש במנוע חשמלי ובסוללה. הם מאופיינים בכך שהמנוע שלהם כמעט ולא משמיע רעש, שההוצאות על האנרגיה שהם צורכים הן נמוכות במיוחד, ושהם מאפשרים חוויית נסיעה נוחה מאוד. עם זאת, לרכבים אלה יש גם מספר חסרונות. הטווח של נסיעת הרכב הוא נמוך בהרבה משל רכב שמופעל על דלק. בנוסף לכך, בכדי להטעין את הרכב יש להגיע לעמדה מיוחדת שמסוגלת לבצע את ההטענה. הפריסה של עמדות אלה עדיין לא צפופה ונרחבת כמו של תחנות הדלק.

יצרניות רכבים חשמליות מרכזיות בשוק העולמי

אין ספק שיצרנית הרכבים החשמליים המוכרת בעולם היא טסלה. חברה זאת היא החברה שהפכה את הרכבים החשמליים לידועים ואטרקטיביים. למרות זאת חברת BYD הסינית עקפה אותה בשנה האחרונה והפכה ליצרנית הרכבים החשמליים הגדולה בעולם. טסלה נאלצת להסתפק במקום השני בטבלה. החברות שנמצאות במקום השלישי ואילך הן קטנות יותר או שהן חברות רכב מסורתיות, שנתח השוק שלהן ברכבים חשמליים הוא קטן יחסית.

ההבדל בין רכב חשמלי סיני לאירופאי או אמריקאי

אחת השאלות ששואל את עצמו כל מי שרוצה לקנות רכב ובמיוחד רכב חדש, היא: מאיזה יצרן כדאי לי לקנות את הרכב? לחברות רכב יש בצדק או שלא בצדק מוניטין מסוים, כאשר חלק מהן נחשבות אמינות יותר וחלק פחות. חשוב להבין שכשמדברים על רכבים חשמליים, אין הרבה משמעות למיקום החברה שמייצרת אותו. הרבה יותר חשוב לבדוק את אמינות החברה המייצרת ואת היתרונות והחסרונות של הרכב עצמו.

אז איך לבחור רכב חשמלי?

למרות שישנם רכבים וחברות רכב מסין שהם מעולים ואמינים, הסיכוי לתקלה ברכב מתוצרת סינית או לבעיה עם החברה עצמה הוא עדיין גבוה יותר. לכן אם אתם רוצים לבחור רכב מסין, עליכם לבדוק אותו בצורה יסודית יותר. בנוסף לכך, יש לשים למפרט הרכב ולבדוק ביקורות מקצועיות שנכתבו על הרכב במקומות שונים.

השוואה של רכבים חשמליים מאירופה וארה”ב לרכבים חשמליים מסין – סיכום

רכבים חשמליים הם כלי תחבורה שנכנס לשוק בשנים האחרונות. רכב זה פועל באמצעות מנוע חשמלי וסוללת ליתיום חזקה. כיום יש גם רכבים חשמליים מסין שהם אמינים וברמה גבוהה. לכן חשוב יותר לבדוק את החברה הספציפית ואת הדגם המדובר ולא להתייחס יתר על המידה למוצאו של הרכב.

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך

איך בוחרים רכב ראשון בגיל צעיר?

בחירת המכונית הראשונה שלכם בגיל צעיר יכולה להיות משימה מרתיעה. אתם כנראה מבינים את החשיבות של בטיחות ונוחות, שהן די ברורות מאליהן, ומעוניינים לכלול ברכב את הטכנולוגיה החדשנית ביותר, אבל מה עוד עליכם לקחת בחשבון?

קרא עוד »
רכב שטח

הרפתקאות שטח: איזה רכבי שטח יתאימו לכם

העולם המודרני הרחיק מאיתנו את הטבע, וגרם לנו לפתח חומות ומחיצות המסוככות עלינו ומפרידות אותנו מהעולם הפראי והטבעי. כתנועת נגד לתופעה זו, אנשים רבים כיום מבקשים להתחבר מחדש לטבע באמצעות רכבי שטח וטיולים בטבע. במאמר זה נסקור בקצרה את עולם רכבי השטח, ונסביר כיצד לבחור את הרכב המתאים ביותר עבורכם.

קרא עוד »
רכב תפעולי

10 טיפים לשמירה על רכב תפעולי

לכל אדם או עסק שמחזיקים רכב תפעולי יש רצון שהרכב יהיה תמיד מוכן לנסיעה ושלא יהיו בו תקלות. כדי להגיע למצב אופטימלי זה, חשוב לבצע תחזוקה מונעת לאורך כל השנה וכך רמת התקלות תהיה בדרך כלל נמוכה ביותר

קרא עוד »