מכירת רכב – מתי נכון לנו לקנות רכב חדש

מדי שנה, עולים על הכבישים בישראל אלפי רכבים חדשים. כל חברה מוציאה דגמים של רכבים חדשים מסדרות שונות, יבואנים וחברות שונות דואגות לייבא אותם לישראל, והלקוחות בוחרים האם להחליף את הרכב הישן ברכב חדש.

בניגוד לעבר, רכישת רכב חדש הפכה להיות דבר הרבה יותר פשוט, נוח וסטנדרטי במובנים רבים. לכן גם אפשר לראות תחלופה מהירה יותר מאשר בשנים עברו. זה קשור לשינויים מסוימים בשוק הרכב הישראלי. למשל, יש יותר חברות שמתעסקות בנושא, יש אופציות מימון שלא היו קיימות בעבר, וכן יש אופציות רכישה ומכירה הרבה יותר אטרקטיביות ממה שהיו בשנים עברו.

מכירת רכב חדש נעשית היום על ידי חברות שונות ולא רק על ידי היבואן. כך למשל, אפשר למצוא חברות שבעבר עסקו רק בהשכרה וכיום גם מציעות כלי רכב למכירה, כנ"ל לגבי חברות מימון וליסינג, ועוד שורה של חברות שנכנסו לתחום עם השנים, ומציעות קטלוגים נרחבים של כלי רכב למכירה, בין אם זה לשוק הפרטי ובין אם זה לשוק העסקי או הציבורי.

אם קיימות אופציות שונות של מכירת רכב חדש על ידי חברות שונות, עולה שאלה נגדית והיא, מתי נכון להחליף את הרכב ולקנות אחד חדש במקום. באופן טבעי, זו שאלה כלכלית בבסיסה, אך יש לה בה גם היבטים אחרים שכל אחד מאיתנו מתייחס אליהם.

לפני שנציג שורה של נקודות שיכולות לענות על השאלה, חשוב להדגיש, כל אחד צריך להתייחס לנושא בצורה שיכולה להתאים לו, כך שהרכב החדש אכן ישרת אותו והוא לא ירגיש שבזבז את כספו לחינם. מאחר ומדובר בהשקעה כספית לא קטנה, אז יהיה נכון לבחון את כל הנושא לעומק.

מתי נרצה להחליף רכב?

הסיבה הראשונה להחליף רכב ישן בחדש, נובעת מכך שהערך של הרכב הישן יורד בצורה דרסטית. במקרה כזה, אם לא נמכור אותו מהר ונחליף ברכב חדש, ההפסד שלנו עלול להיות משמעותי. לכן יהיה נכון לבצע את ההחלפה כמה שיותר מהר.

הסיבה השנייה היא, אם אנחנו מרגישים שהצרכים שלנו השתנו. אלה יכולים להיות צרכים אישיים (למשל, זקוקים לרכב נוח יותר, רכב גדול וחזק יותר) או מסיבות משפחתיות (אם נולדים ילדים ואנחנו זקוקים לרכב, שנוכל להסיע אותם בצורה בטוחה). אנחנו צריכים לבחון מה הם הצרכים שלנו ובהתאם לכך להחליט האם נכון מצדנו להחליף את הרכב הישן בחדש.

הסיבה השלישית נובעת מעניין של מעמד ויכולות. נניח ואנחנו מקבלים תפקיד חשוב, אז באופן טבעי, גם נוכל לעמוד ברכישה של רכב חדש, אך גם נרצה בכך שכן, זה יתאים יותר למעמד החדש שלנו.

יש סיבה נוספת שבגללה נרצה להחליף רכב והוא, אם אנחנו נמצאים בעסקה שמחייבת אותנו לעשות כך, אחרת אנחנו נפסיד כסף.

שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

כתבות נוספות שעלולות לעניין אותך